Atsauksmes

Dūlu skola. Viena atziņa, kas man iet uz riņķi atkal un atkal un atkal pēc katras mūsu tikšanās. Ja Tu strādā palīdzošajā profesijā, Tev vispirms jāspēj palīdzēt pašam sev.

Lai Tu atpazītu otra cilvēka emocijas, lai Tu nebāztos virsū ar saviem padomiem, lai Tu būtu empātisks, saprotošs, lai Tu spētu radīt drošu vidi, kurā atvērties, lai Tu spētu pats vispār pateikt skaļi to, ko klientam neizdodas ielikt vārdos- vispirms Tev jāiepazīst sevi. Tev ir jābūt resursā un kontaktā pašam ar sevi. Vai es vispār zinu kā nokļūt resursā un ar kādiem paņēmieniem? Kā es vispār nokļūstu līdz tam, ka es ielieku sevi pirmajā vietā, nevis klientu (vai vīru, bērnu, mammu, darbu)?

Jo Tu vari izlasīt simtiem grāmatu, noklausīties simtiem podkāstu, iegūt deviņas izglītības un diplomus piekārt pie sienas. Bet ja Tu nebūsi nevienu no šīm metodēm izmēģinājis un integrējis savā dzīvē, nebūsi apmeklējis nevienu terapijas sesiju, nebūsi nekad saskāries ar to, pie kā klienti varētu vērsties pie Tevis un izdzīvojis to puslīdz kaut kādā veidā uz savas ādas – Tu nevienam nevarēsi palīdzēt. Jā, varbūt virspusēji, bet ne tā.. līdz kaulam.

Izdzīvot līdzi klienta stāstam. Būt kopā ar viņu viņa pārdzīvojumā/notikumā. Nostāties viņa pusē. Būt blakus kā atbalstošam līdzgaitniekam, nevis “es taču zinu, kā Tev šī situācija jārisina”.

Man šķiet, ka šajā grupā ir nevis topošās dūlas, bet sievietes, kuras pirmkārt, izvēlās sevi. Sievietes, kuras ir gatavas ieskatīties savo tumšākajos stūros, lai augtu un attīstītos. Lai pārtrauktu paaudžu paaudzēs neapzināti pārnestus paternus, kuri šodienas dzīvē nekalpo. Tās ir sievietes, kuras rada tik drošu vidi, ka mēs varam raudāt 100x visas mācību dienas laikā. Ir tik svētīgi būt tik atbalstošā vidē, kur Tu vari būt absolūti kails. Tā ir milzīga laime, ka esmu nokļuvusi šajā vidē. Pat ja kāda no mums beigu galā nebūs praktizējoša dūla, katra būs ieguvusi tieši to, kas konkrētajā dzīves posmā ir nepieciešams. Un bāc, cik laimīgas būs tās ģimenes, kuras pēc tam varēs saņemt atbalstu no dūlām.

Marta Ābele (Instagram:@divas.abeles)

Mana sirds jau gadus četrus sauca mani dūlot, tobrīd tai balsī neklausījos, izvēlējos to pieklusināt blakus stāvošu stereotipu un pārliecību dēļ. Mācībām nobriedu un tiku pieteikusies jau iepriekš, bet tobrīd dzīve iegrozījās citādāk, nesakrita laiks, vieta un resursi. Bet turpināju šo domu paturēt sev tuvu sirdī.

Esot STĀRĶA LIGZDĀ un satiekot man tik ļoti mīļo – mūsu ģimenes vecmāti Dinu Cepli, kura noteikti ir bijusi ne tikai vecmāte un ginekoloģe, bet arī mana Skolotāja, mani pārņēma 100% pārliecība, ka es esmu tur, kur man šobrīd ir jābūt.

Un cik liels prieks bija uzzināt, ka pat kursā, kurā es, pieteicās mācīties arī nu jau mana draudzene Marta. Un papildus sajūsma tur ieraugot Doru – kas par fantastisku kompāniju!

Sirsnīgs paldies Dinai un Līgai par burvīgām mācību dienām un mūsu ievadīšanu Dūlošanā.

Lai top Dūlas!

Egija Dārzniece (Instagram:@egija_darzniece)

Šobrīd studiju ietvaros jūtos ar dūlošanu drošībā – sajūta, ka STĀRĶA LIGZDA ir kā mana stiprā atbalsta komanda / mana aizmugure.

Otrs par ko bēdājos, ka kādu laiciņu nebūs iespēja sastapt klātienē savas sirsnīgās, topošās dūlas, mēs visas esam ar atvērtu sirsniņu un tas mūs visas vieno un nereāli stiprina.

Ieva Zutere
(Instagram:@ievazutere)

Gribēju pateikt lielu paldies par šo pieredzi mācoties pie Jums! Esmu nedaudz iemīlējusies visos pasniedzējos, kuri mums vadījuši nodarbības, nevaru nevienu izcelt vairāk par citiem, jo visi bija ar sirdsi un dvēseli ar mums. Rīta un vakara apļi sākumā šķita biedējoši, jo jāiziet no komforta zonas, bet saprotot, ka esmu tik atbalstošā vidē, ar prieku tos gaidu, jo gribas gan padalīties ar savu piedzīvoto, ga arī gribas dzirdēt visu ar ko gatavas dalīties manas grupas biedrenes. Nu jau katru reizi gaidu, kad varēšu dzirdēt kā viņām gājis pa mēnesi, kad neesam tikušās. Tā nav tāda sestdiena, kad sevi jāpiespiež izlīst no gultas un aizbraukt uz skolu. Tā ir sestdiena, kad gribas braukt, gribas uzzināt, gribas iepazīt un gribas būt kopā. Paldies Jums visām par šo pieredzi!

Tija Ņikiforova